Objednejte se

Dejte nám vědět, co Vás trápí a kdy byste nás chtěli navštívit. Co nejdříve se Vám ozveme zpět s nejbližším možným termínem.

Některé dokumenty můžete vyplnit již nyní a neztrácet tak zbytečně čas v čekárně.

Zánět dásní - prvotní příznak problémů v dutině ústní

18.07.2019 | Bc. Alena Vašková

Příčinou zánětu dásní jsou bakterie, které se hromadí pod dásní. Dochází ke kumulaci bakterií, ale i zbytků jídla. Dásně reagují zarudnutím, zbytněním a při dotyku krvácí. Následně dojde ke vzniku parodontózy. Úbytek kosti , který toto onemocnění provází , způsobí samovolné vypadnutí zubů. Trápí Vás sílný zápach z úst, který nemizí ani po důkladném vyčištění zubů? Věřte, že příčinou je s největší pravděpodobností probíhající parodontóza ve vašich ústech.

Jak z toho ven? Dojdeme-li do fáze, kdy se nám pod dásní vytvořil rezervoár plný bakterií, jediný kdo nám dokáže pomoci je dentální hygienistka.

Ta s pomocí poddásňového ošetření (též nazývané subgingivální ošetření) odstraní veškeré nečistoty a bakterie, které se pod dásní nacházejí. Dojde k zacelení volného prostoru mezi zubem a dásní. Dáseň se uzdravuje a Váš chrup je na nejlepší cestě k uzdravení.

Na rentgenovém snímku pod článkem je vedle šipky znázorněn volný prostor vyplněný bakteriemi. Přičemž na snímku druhém, je tento prostor již po krátké době po ošetření téměř zcela uzdraven. Ošetření probíhá v lokální anestezii v kombinaci s anestezií povrchovou. To činí tento zákrok naprosto bezbolestným.