Objednejte se

Dejte nám vědět, co Vás trápí a kdy byste nás chtěli navštívit. Co nejdříve se Vám ozveme zpět s nejbližším možným termínem.

Některé dokumenty můžete vyplnit již nyní a neztrácet tak zbytečně čas v čekárně.

Je Covid-19 rizikem pro zdraví Vašich zubů a dásní?

05.05.2020 | Bc. Alena Vašková, MBA

V uplynulých dnech jsme se setkali u našich pacientů s velice negativním a zároveň nežádoucím jevem. 

Jsme přesvědčeni, že na vině jsou události, které se v posledních dnech dotkly nás všech. Vlivem mediální masáže a také strachem o své zdraví lidé paradoxně upozaďují své zaběhlé návyky mezi které bezesporu patří správná péče o dutinu ústní.

Již v minulosti vědecké studie prokázaly, že pokud je člověk vystaven vysoké míře stresu zvyšuje se u něj pravděpodobnost prakticky všech onemocnění, parodontózy nevyjímaje. Je to právě toto infekční (bakteriální) onemocnění, které způsobuje ztrátu stálých zubů. 

Na vině je také odklon od běžného stravovacího režimu. K jídlu teď častěji volíme "junk food" a sladké nápoje. 

Na přiložené fotografii můžete vidět obarvení zubního plaku po nanesení speciálního činitele. Fialová barva znázorňuje plak "čerstvý". Modrá barva je ukazatelem plaku, který je starý až několik dnů. Právě tento nahromaděný plak způsobuje vznik zubního kazu a také parodontózy.

Prosím nepodceňujte péči o zuby ani v této těžké době. V TREEDK víme, že Vám na zdravých zubech záleží. Jedině kvalitní dentální hygiena prováděna v domácím prostředí, ale také s pomocí našich dentálních hygienistek Vám zaručí zdravé zuby napořád.