Objednejte se

Dejte nám vědět, co Vás trápí a kdy byste nás chtěli navštívit. Co nejdříve se Vám ozveme zpět s nejbližším možným termínem.

Některé dokumenty můžete vyplnit již nyní a neztrácet tak zbytečně čas v čekárně.

Zubní implantáty

05.02.2019 | MDDr. Petr Herman

Pokud jde o zdraví našich pacientů, u nás neděláme kompromisy.

Jedná se o nejpokročilejší formu náhrady ztracených zubů. Zubní implantáty se používají u předních i zadních zubů u pacientů, kde je potřeba upravit estetiku nebo žvýkací funkci zubů. Náhrada ztracených zubů zabraňuje také sklonu a posunu sousedních zubů, což narušuje celou žvýkací funkci a navíc skloněné zuby jsou hůře čistitelné a mají tedy kratší životnost. Implantáty lze použít také u bezzubých čelistí a vyhnout se tak celkovým náhradám.


Zubní implantát je vyroben z titanu, který je biokompatibilní. To znamená, že naše tělo je schopné jej bez problému příjmout. 


Implantace  je náročný výkon, který je potřeba nejdříve pečlivě naplánovat s implantologem pomocí 3D CT vyšetření. Nutné je také moderní vybavení ordinace a velmi kvalitní použité materiály jako je umělá kost. Velmi důležitá je také spolupráce s precizní zubní laboratoří, která na implantát zhotoví přesnou korunku. Nejde tedy jen o samotný implantát, ale celou řadu faktorů, které ovlivní celkovou životnost implantátu.


Celá procedura se provádí v lokální anestezii a je zcela bezbolestná.