Objednejte se

Dejte nám vědět, co Vás trápí a kdy byste nás chtěli navštívit. Co nejdříve se Vám ozveme zpět s nejbližším možným termínem.

Některé dokumenty můžete vyplnit již nyní a neztrácet tak zbytečně čas v čekárně.

Jak na protézu, která nedrží? Dozvíte se v článku

27.06.2019 | Bc. Alena Vašková

    Uvolňuje se Vaše dolní zubní náhrada? Příčina může být v nedostatku kostěné tkáně, na které protéza drží. Ptáte se co s tím?

    Zubní náhrada v dolní čelisti může pro svého nositele představovat jistý diskomfort na rozdíl od té horní. Horní patro zajišťuje pro náhradu dostatečný prostor, díky kterému protéza dokáže tzv. přisát. Bohužel v  dolní čelisti jsou tyto opěrné body tvořeny pouze kostěnou tkání ve které dříve byly zuby. Navíc, dojde-li vlivem parodontózy nebo dlouholetým nošením zubní náhrady k úbytku kosti v této oblasti, může se stát, že i kvalitně vyrobena zubní náhrada nebude nikdy držet.

    S tím se ovšem v TREE DK nikdy nehodláme smířitMDDr. Tomáš Sonnek je na naší klinice průkopník zákroku zvaný prohloubení vestibula. Jedná se o ošetření během kterého v lokální anestezii prohloubíme okraj kosti v dolní čelisti. Tím vznikne mnohem více prostoru pro usazení zubní náhrady. 
    Stav před a po zákroku můžete vidět na přiložené fotografii.