Objednejte se

Dejte nám vědět, co Vás trápí a kdy byste nás chtěli navštívit. Co nejdříve se Vám ozveme zpět s nejbližším možným termínem.

Některé dokumenty můžete vyplnit již nyní a neztrácet tak zbytečně čas v čekárně.

7 tipů jak snížit stres a obavy u dětí z návštěvy zubního lékaře

15.02.2023 | Bc. Alena Vašková, MBA

Příprava dítěte na návštěvu zubaře může pomoci snížit stres a obavy, které s tím mohou být spojeny. Následující tipy by Vám mohou pomoci připravit dítě na návštěvu zubaře:

  1. Povídejte si s dítětem o tom, co od návštěvy zubaře očekávat: Popište mu, co se bude dít, jaké pomůcky zubař používá a co si může dítě přinést na zábavu.

  2. Zábava: Připravte si pro dítě nějakou hru nebo aktivitu, kterou si může dítě hrát v čekárně a uklidnit se tak před návštěvou zubaře.

  3. Vyberte si správného zubního lékaře: Je důležité najít zubaře, který je specializovaný na práci s dětmi a má přátelský přístup, který dítěti pomůže uvolnit se.

  4. Vysvětlete dítěti, proč je důležité jít k zubaři: Vysvětlete dítěti, proč je důležité mít zdravé zuby a pravidelně navštěvovat zubního lékaře, aby se vyhnulo zubnímu kazu a dalším zdravotním problémům.

  5. Buďte pozitivní: Před návštěvou zubaře se snažte být pozitivní a uklidnit dítě. Pokud budete mít obavy, dítě je může snadno zaznamenat a stresovat se ještě více.

  6. Ukážte dítěti, jak si správně čistit zuby: Ukažte dítěti správnou techniku čištění zubů a vysvětlete mu, jaké jsou správné zvyky pro udržení zdravých zubů.

  7. Odměna: Pokud dítě absolvuje návštěvu u zubaře bez problémů, odměňte ho malým dárkem nebo občerstvením.

Správná příprava a přístup může dítěti pomoci uvolnit se a vytvořit si pozitivní vztah k návštěvám zubního lékaře po celý život, což může vést ke zdravějšímu úsměvu a lepšímu zdravotnímu stavu.