Objednejte se

Dejte nám vědět, co Vás trápí a kdy byste nás chtěli navštívit. Co nejdříve se Vám ozveme zpět s nejbližším možným termínem.

Některé dokumenty můžete vyplnit již nyní a neztrácet tak zbytečně čas v čekárně.

5 základních rad, jak poznat dobrého zubního lékaře

15.08.2023 | Bc. Alena Vašková, MBA

    1. AKTIVNĚ VÁM NASLOUCHÁ

    Správný zubní lékař Vám chce v první řadě pomoci. Umění naslouchat využívá stejně dobře jako své odborné znalosti. Máte-li na srdci něco s čím se chcete svému zubnímu lékaři svěřit, ať už jsou to obavy z ošetření, strach z bolesti během zákroku či obava z finanční náročnosti, Váš zubní lékař si vždy najde chvilku na to Vás vyslechnout a zmírnit všechny Vaše obavy.

    2. DBÁ NA EDUKACI

    Pokud nemáte za sebou studium zubního lékařství či dentální hygieny, pravděpodobně jste se návyky týkající se péče o zuby učili od svých rodičů. V tom případě by měl být zubní lékař tím pravým člověkem, který Vás ohledně správné péče o zuby obeznámí a doporučí Vám dentální hygienistku, která Vás naučí jak o své zuby pečovat v domácím prostředí na každodenní bázi.

    3. RESPEKTUJE VAŠE ČASOVÉ I FINANČNÍ MOŽNOSTI

    Ohleduplný zubní lékař se zajímá nejen o to jak rychle budete mít všechny zuby bez kazů a zcela zdravé, ale také zohledňuje finanční nároky, které jsou s ošetřením spojené. Jednou z finančně únosnějších variant je opravovat zuby postupně a zároveň levněji z důvodu menší časové náročnosti. V případě kdy chcete mít všechna ošetření co nejdříve za sebou, můžete zvolit variantu, kdy se během jedné návštěvy ošetří hned několik zubů najednou. Ošetření mohou být v tomto případě dražší, ušetříte však čas spojený s cestou k Vašemu zubnímu lékaři.

    4. UDRŽUJE ORDINACI ČISTOU

    Čistý pracovní oděv, čisté rukavice, vždy nový kelímek. Samozřejmostí jsou vysterilizované nástroje, které jsou v daný den určeny pouze pro Vás na daný zákrok. Zajímali jste se někdy, jak probíhá proces sterilizace v ordinace Vašeho zubního lékaře? Správný lékař by tuto fázi přípravy na ošetření neměl nikdy tajit.

    5. DOPORUČÍ VÁM JEN TO, CO JE OPRAVDU NUTNÉ

    Dobrý zubař se Vám nebude snažit prodat produkty či zákroky, které opravdu nepotřebujete nebo které jste vyloženě sami nepožadovali. Správný zubní lékař je obklopen týmem, který Vám pomůže s rozhodováním optimálních způsobů léčby Vašich zubů ruku v ruce se správnými produkty pro péče o zuby a dásně.

    Během rozhodování, kterého zubního lékaře zvolit, do hry vstupují jistě i další faktory. Sami sebe se můžete například ptát: "Jak na mě působí prostředí zubní ordinace?" "Jak se lékař chová k sestřičce či k dalšímu personálu?" "Píšou pacienti na daného lékaře či pracoviště dobré recenze?"

    Rozhodování to není určitě lehké, proto pokud chcete vsadit na jistotu, svěřte se do rukou nám v TREEDK. Stomatologickou péči poskytujeme pod touto značkou již 7 let a stále se snažíme naše služby vylepšovat. Pracujeme nejen na našich odborných dovednostech, ale také na vlastním seberozvoji, podporujeme dobré vztahy uvnitř kolektivu a pacient je pro nás prioritou. Důkazem je vznikající již třetí pobočka, tentokrát v Ostravě Porubě s názvem myTREEDK Ostrava.