Objednejte se

Dejte nám vědět, co Vás trápí a kdy byste nás chtěli navštívit. Co nejdříve se Vám ozveme zpět s nejbližším možným termínem.

Některé dokumenty můžete vyplnit již nyní a neztrácet tak zbytečně čas v čekárně.

3 důvody, proč je důležité pravidelně podstupovat rtg vyšetření u zubního lékaře

14.02.2023 | Bc. Alena Vašková, MBA

Pravidelné návštěvy zubního lékaře jsou klíčové pro zdraví vašich zubů a dásní . Součástí těchto návštěv jsou často i rtg snímky, které slouží jako neocenitelný nástroj pro zjištění různých problémů a prevenci dalších. 

Níže vám přinášíme 3 důvody, proč je důležité pravidelně podstupovat rtg vyšetření u zubního lékaře .

1. Detekce kazu - Rentgenové snímky jsou schopné odhalit kaz, který by jinak mohl být přehlédnut při běžných zubních prohlídkách. Pokud se kaz nedetekuje včas, může postupovat hlouběji do zubu a způsobit bolest a další zdravotní problémy.

2. Kontrola stavu kořenů - Rentgenové snímky také umožňují zubnímu lékaři zkontrolovat stav kořenů zubů. Pokud jsou kořeny poškozené nebo zanícené, může to vést k bolestem a dokonce i ke ztrátě zubu.

3. Prevence dalších problémů - Pravidelné rtg vyšetření umožňuje zubnímu lékaři sledovat vaše zuby a dásně a včas odhalit různé problémy, jako jsou zubní cysty, nádory nebo záněty dásní. 

V případě potřeby pak může zahájit léčbu včas a tak minimalizovat riziko vzniku dalších problémů. 

Vzhledem k výše uvedeným důvodům je tedy důležité nezanedbávat pravidelné návštěvy u zubního lékaře  a podstupovat i rentgenová vyšetření. Tyto jednoduché kroky vám mohou ušetřit mnoho bolesti a zdravotních komplikací v budoucnu .